Big IslandHawai'iHawaje

Aloha Big Island!

big_island_landscape

Z premedytacją wybraliśmy największą wyspę z wysp hawajskich. Big Island jest największą i najmłodszą wyspą, a do tego, dzięki aktywności Bogini Pele i jej pięciu wulkanom, wyspa ciągle się powiększa. Zgodnie z hawajską legendą, Bogini Pele mieszka w jednym z pięciu wulkanów znajdujących się na wyspie. Jakby na potwierdzenie, z krateru Halema'uma'u wulkanu Kilauea od 1983 roku cały czas wydobywa się lawa. Innym ciekawym wulkanem jest najwyższa góra świata Manua Kea, na jego szczycie zamieszkała siostra Bogini Pele, Bogini Śniegu – Poliahu.

Na Big Island przez cały rok występuje podzwrotnikowy klimat o dość dużej wilgotności powietrza. Krótkotrwale deszcze na zmianę z działaniem słońca powodują częste powstawanie pięknych tęcz na niebie. Wyspa ta jest unikatową wyspą, gdyż posiada różnorodny krajobraz i aż 12 stref klimatycznych.

Hawaje nazywane również Rajskim miejscem na Ziemi, do którego przybywa każdy, kto jest spragniony kontaktu z samym sobą. Hawajski świat jest magicznym miejscem, w którym przypominamy sobie kim jesteśmy i co to jest miłość do siebie i tego co nas otacza. Na Hawajach wibrację miłości odczuwa się szczególnie mocno i praktycznie wszędzie.

Można powiedzieć, że pobyt na Big Island, to uczta dla wszystkich zmysłów i możliwość jedzenia świeżych, dojrzałych i soczystych owoców, orzechów Makadamia i hawajskiej kawy Kona. Miasto Hilo, ze względu na obecność tropikalnych roślin, nazywane jest „orchideową stolicą świata”.